zahájení školního roku

Milí rodiče,

opět Vás i vaše děti velice vítám ve 2. školním roce. Doufám, že jste si všichni odpočinuli a nabrali síly na nastupující rok. V tomto roce nás bude čekat proplout mořem nemořem mezi různými ostrovy plných nástrah a informací. Ale zvídavé a nebojácné piráty to určitě nezastaví.

Bude nás čekat plno nových věcí, zajímavých činností a plno zábavy třeba i v povolené Tv :o).

Jak jistě víte, musíme se zpočátku testovat a pak se uvidí. Aspoň že ve třídě uvidíme na sebe, kdo jak se změnil, opálil nebo kolik vypadlo někomu zubů. Určitě to vše zvládneme bez různých komplikací nebo přicházejících slziček.

Notýsek neboli žákovská knížka

Děti dostaly notýsky neboli žákovské knížky. Tyto notýsky, prosím, vyplňte na předních stranách a vzadu si pročtěte školní řád. Tento školní řád podepište. Učiňte tak do pátku, případné změny zapíšu v bakalářích. Děti již v notýsku dostaly i rozvrh hodin. Vzadu v notýsku, prosím, pište omluvenky dítěte za nepřítomnost ve škole.

Sešity, učebnice (pracovní sešity) a pirátský deník

Ve čtvrtek děti dostanou pracovní sešity a ještě jeden malý sešit – pirátský deník. Toto nás bude provázet celý školní rok. Zde uvidí děti i vy, jak dítě pracuje v hodinách. Pirátský deník podepište. Na 1.straně společně s dítětem vymyslete velké školní přání, čeho by chtělo dosáhnout. Zde si i můžete přečíst pravidla (zákony) třídy.

Sešity i malé notýsky (úkolníčky) dětem zajistím. Až je budeme mít, tak je ,prosím, podepište a obalte. To samozřejmě udělejte i s učebnicemi, které dostanou. Učebnice podepište na titulní straně. Po víkendu by děti měly mít všechny učebnice, notýsek (žk) i deník v pořádku. Malý notýsek bude určen pro komunikaci se mnou a z druhé strany s družinou v. Maruškou Trnkovou.

Angličtina

Děti jsou opět rozdělené do dvou skupin. Na angličtinu dostanou učebnice, které se pak budou vracet. Děti budou mít také sešity a desky na pracovní listy. Zakoupila jsem je a dám včas dětem. Děti budou mít paní učitelku Houdkovou (nová kolegyně) a budou rozděleny na dvě skupiny. Počet žáků se nám ve třídě zmenšil a tak i skupiny jsou jinak než byly. Zítra dám hned dětem, do jaké skupiny patří. Informace bude dávat na webové stránky třídy.

Třídní schůzky

Třídní schůzky se konají 14.9.2021, čas ještě upřesním, ale zřejmě od 18.00 hodin. Na třídních schůzkách Vám ukážu vyúčtování třídního fondu. Ten budu opět vybírat a to 600 kč. Děti to mohou začít nosit příští týden.

Družina

Družina bude fungovat jako minulý školní rok. Děti mohou odcházet v celé hodiny nebo na základě lístečku samy. Družinu můžete platit půlročně nebo ročně. Částky jsou uvedené na stránkách školy. Oblečení do družiny nechám na vás a na dětech, ale pokud je hezky, tráví děti čas na zahradě a v rámci her se zkrátka občas „umažou“. Prosíme, kdo může, přineste nám do družiny také kapesníky a papíry.

Příští týden již děti přinesou do školy kufříky na Vv – prosím o ubrus na lavici, vodovky, tempery, štětce (tenký, široký), modelínu a podložku na ní.

Na pracovní činnosti Pč si děti budou občas něco nosit do školy a to si budou psát do malého zápisníčku (úkolníčku).

Na Tv prosím o sportovní oblečení, tenisky, případně mikinu. Dokud to půjde, budeme chodit ven, tak ať nenastydnou. V džínách není možné cvičit.

Budu moc ráda, když by někdo donesl papíry na kreslení a na práci a kapesníky.

Tak krásný začátek školního roku a vyplouváme za poznáním cestou k pokladu.

Vaše třídní učitelka Zuzana Mudrochová