Týden 7. - 11. 2.

Zdravím Vás ve druhém únorovém týdnu. Co nás čeká?

• V pondělí 7. 2. se jako obvykle testujeme na covid.

!!!

Původní zpráva:

• Ve středu 9. 2. pojedeme na bruslení pod Žižkovskou věží. Den zahájíme češtinou a matematikou, v 9:15 budeme odcházet ze školy. Bruslit bychom měli od 10:00 do 10:30 hod. Do školy se vrátíme v průběhu 4. vyučovací hodiny. Následovat bude AJ.

Na bruslení bude potřeba:

1. brusle (kdo nemá vlastní, tak si půjčí na místě)
  2. pevnější rukavice (nutné pro ochranu před proříznutím ruky)
  3. čepice, doporučuje se však spíše helma (lyžařská nebo cyklistická) pro případné ztlumení nárazu do hlavy
  4. vhodný oděv

-------------------------------------------------------------------------------------------

Učivo:

ČJ - Podstatná jména rodu středního - řazení ke vzoru, koncovky podstatných jmen podle vzoru město, moře, kuře (učebnice od str. 71, malý a velký pracovní sešit).

M - Písemné sčítání a odčítání, pamětné násobení čísel větších než 10 000 (učebnice od str. 63). Geometrie - obvod obdélníku, střed úsečky a osa úsečky (učebnice od str. 126/nová od str. 128).

VL - Úvod ke straším českým dějinám (učebnice Obrazy ze starších českých dějin, od str. 3).

PD - Vlastnosti látek (učebnice od str. 34).