Neplýtváme tím, co jíme - listopad 2018

V týdnu 19. 11. 2018 – 23. 11. 2018 znovu proběhla školní akce Neplýtváme tím, co jíme. Tentokrát se ekotýmy Odpady a Menu pro změnu na akci pečlivě připravily – ekotým Menu pro změnu společně s vedoucí školní jídelny paní Tíkalovou sestavily jídelníček, po škole pak byly s předstihem rozvěšené jídelní lístky, aby se dopředu vědělo, z čeho bude vybírat, a nakonec pomohli i třídní učitelé, kteří ještě žáky upozornili, aby si nezapomněli včas zvolit vybrané jídlo.

A jak to všechno dopadlo? Řekli bychom, že dobře, neboť se vyhodilo „pouze“ 21 kbelíků. V únoru loňského roku, kdy akce proběhla poprvé, to bylo 26 kbelíků a v květnu dokonce 36 kbelíků. Můžeme si tedy blahopřát a všem Vám, kteří jste snědli celý svůj oběd, poděkovat. Právě Vy totiž nejlépe bojujete s plýtváním potravin. Uvidíme, zda se nám podaří uspět i na jaře, až se opět pokusíme Neplýtvat tím, co jíme. Stále totiž musíme mít na paměti, že 1 kbelík je zhruba 10 kg jídla!  Pojďme se dostat pod 20 kg, co vy na to?

Všem zúčastněným ještě jednou děkujeme a přejeme si Neplýtvejme tím, co jíme!

Vaše ekotýmy Odpady a Menu pro změnu.