Informace k provozu školy od 17.5.

Pondělkem 17. 5. je obnoven plný prezenční provoz všech tříd podle stálého rozvrhu. Antigenní testování proběhne od 7.30 za instrukcí třídních učitelů, žáci od 7.30 volně mohou vstupovat do šaten a dále do tříd, nadále chrání sebe i okolí nošením roušky (náhradní roušky jsou ve škole k dispozici). Testy dostane škola o víkendu, nelze je tedy dát předem k dispozici, i nadále budeme respektovat prohlášení rodičů o pečlivě  provedených testech v domácím prostředí či odběrových místech.

Od 24. 5. se naše škola přihlásila k PCR testům. Jsou efektivnější, neinvazivní ze slin a hlavně již jen jedenkrát za 14 dní. Je to maximum, co můžeme pro komfort našich žáků v nastalé situaci, udělat.

V souvislosti s náznaky opětovné legalizace škol v přírodě a dalších aktivit, se již pro děti 2. - 5. tříd pokoušíme zrychleně připravit  školy v přírodě a pro žáky 9. tříd obnovený tradiční vodácký kurz. (vzhledem k tomu, že naše školy v přírodě od pondělí do pátku nepřesáhnou 5 dní, nemusí rodiče nově dodávat lékařská potvrzení, ale jen potvrzení o bezinfekčnosti s upozorněním např. na alergie
a pravidelně užívané léky, potvrzené rodiči). Závazné přihlášky s informacemi vydáme ihned, jak dojde k oficiálnímu vyhlášení povolení těchto aktivit, ale již předběžný průzkum ukazuje na téměř stoprocentní zájem.

Školní jídelna obnovuje plný prezenční provoz i  s volbou dvou jídel, a zrušením distanční výuky se též ukončuje výdej jídel do nádob. Všichni žáci s přihláškou ke stravování jsou automaticky přihlášeni, při změně či nemoci je třeba provést odhlášku.

Děkuji všem za pochopení a vstřícnost ke všem změnám.

Václav Havelka