Duchové z popelnic

V pondělí 9.10. a v úterý 10.10 proběhl ve třídách 1.A,B,C ekoprogram od ekologického sdružení Koniklec Duchové z popelnic.

Děti se staly účastníky velkého hradního úklidu. Jejich průvodce Hradní duch a jeho kamarádka Bílá paní jim představili své přátele Duchy z popelnic. Děti samostatně třídily základní druhy odpadu a povídaly si o nich. Při poznávání druhů odpadů si vyzkoušely čich, hmat, zrak a sluch. Zjistily tak, že jim smysly mohou pomoci při rozhodování, kam mají daný odpad umístit. Na konci programu si Hradní duch poslechl jejich názor na průběh celého programu.

Děti se tak hravou formou naučily rozeznávat různé druhy odpadů a zároveň pochopily smysl jejich třídění. Všem se program velmi líbil.