zprávy 29.11. 3.12. 2021

Milí rodiče,

vítejte v prvním adventním týdnu. Doufám, že jste všichni v pořádku a můžeme se společně těšit na Vánoce.

Různé

8.12., středa – proběhnou konzultace formou online, účast určitě není nutná, pokud je nějaký problém, tak ho většinou spolu konzultujeme nebo se mi sami ozvete. Prosím, napište mi, kdo máte o konzultace zájem a já vytvořím tabulku, do které se budete moci zapsat na určitý čas. Mohla bych také v pozdějším čase udělat krátké schůzky pro všechny, kde bych vše shrnula. Budu ráda za Váš názor.

Děti dostaly minulý týden hodnocení, kde byl jejich i můj pohled. Hodnocení si ponechte a nevracejte. Doufám, že bylo pro všechny srozumitelné.

16.12. bychom měli jít s dětmi do divadla na Fidlovačce. Zatím nevím, jak se bude vše vyvíjet a zda budeme moci představení navštívit. Podle aktuální situace Vás budu informovat.

3.12., v pátek – proběhne ve třídě čertovsko – andělská výuka. Děti mohou v tento den přijít v kostýmech a na vše bude dohlížet hlavní Luciferka.

Minulý týden

V minulém týdnu jsme se ještě věnovali Růženčině rodiny a více jsme se zaměřili na domácí mazlíčky. Povídali jsme si s dětmi, kdo má doma nějaké zvířátko, jak se o ně stará, čím je krmí… Pouštěli jsme si různá videa a prezentace a děti vymýšlely a kreslily speciální strašimazlíčky pro Růženku. Seznámili jsme se se slovy nadřazenými a podřazenými, procvičovali psaní. Zahájili jsme + do 100 s přechodem přes deset. Děti si přečetly příběh o Kvidovi a v pátek jsme měly Plyšákový den. Děti si se svými plyšáky vyzkoušely opičí dráhu a představili jsme si je v našem kruhu. Pak děti plyšáčky popisovaly, kreslily a nakonec jim četly ze svých knížek.

Tento týden

S Růženkou se pomalu budeme přesouvat do předvánočního času. Budeme si povídat o adventu a zimě. S dětmi jsme si připravili adventní kalendáře, které si postupně budeme vybarvovat. Na děti už ve třídě čeká stromeček, abychom si to čekání zkrátka užili. Tento týden si opět budeme hrát se slovy a více se zaměříme na slova protikladná , souznačná a mnohoznačná. Uvidíme, jak nám to půjde a co stihneme. Začneme také s odčítáním do sta s přechodem. Dnes děti dostanou dva úkoly - čtení  - básnička o zajícovi, která bude na úterý a tabulku se zaznamenáváním počasí, která bude až na další pondělí – 6.12.

Za mě je to vše, mějte se fajn, užívejte si s dětmi čekání a přípravy na Vánoce a v případě dotazů pište, volejte. Mirka Černá