Zápis do 1. ročníku

Zápis 4. a 5. 4. 2017 14 – 18 hodin

K zápisu přicházejí všechny děti, které dovrší 6 let věku do konce srpna 2017, a děti starší, pokud měly povolený odklad školní docházky. Přijít mohou i děti, které dovrší 6 let věku v období září – prosinec 2017, avšak pouze s vyjádřením školského poradenského zařízení.

Podle §36 odst. 7 Školského zákona musí být přednostně přijati žáci s místem trvalého pobytu v školském obvodu stanoveném škole zřizovatelem.

(na základě dotazů zpřesňuji informaci z 1.3.)

1. Školský obvod I    -       ZŠ a MŠ Chmelnice pro žáky 1. tříd:

(děti přijímané přednostně dle Školského zákona)

• Buková
  • Habrová
  • K Chmelnici
  • K Lučinám
  • Koněvova – lichá č. od 205 výše, sudá č. od 238 výše
  • Křivá
  • Květinková – lichá č. od 13 výše, sudá č. od 12 výše
  • Luční
  • Na Balkáně – sudá č. od 68 výše
  • Na Lučinách
  • Na Vrcholu
  • Nad Lukami
  • Osiková
  • Pod Lipami – lichá č. od 23 výše, sudá č. od 38 výše
  • Spojovací – sudá č. 28 -50
  • U Kněžské louky
  • V Jezerách
  • V Okruží

2. Školský obvod  II       -        ZŠ a MŠ Chmelnice pro žáky od 6. ročníku:

Jedná se o školský obvod, náležící primárně k ZŠ a MŠ Jarov, avšak po 5. ročníku k naší škole.

• Biskupcova - lichá č. 75 - 95,sudá č.62 – 80
  • V Zeleni
  • Za Vackovem

pro 2. stupeň patří tento školský obvod k ZŠ a MŠ Chmelnice, K Lučinám 18

Děti z této oblasti budou přijímány po přijetí dětí ze školského obvodu I.

Bude-li jejich počet převyšovat  možnou kapacitu míst (3 třídy), rozhodne los v této skupině dětí

3.Děti s místem trvalého pobytu mimo školský obvod I a II

Děti z místem trvalého pobytu mají přednostní právo přijetí ve svých spádových školách. K nám budou přijímání na volná místa po přijetí dětí ze školských obvodů I a II .Pokud jejich počet převýší možnou kapacitu, rozhodne los v této skupině dětí

Škola se chystá otevřít 3 třídy (maximálně 90 žáků). Třídy se mohou naplňovat maximálně do 30 žáků, pokud však ve třídě nejsou vřazeni žáci s 2. – 5. stupněm pedagogické podpory (např. cizinci, děti s ADHD, spec. poruchy učení, zdravotně výrazně oslabení aj.). Za každého takové žáka se snižuje maximální počet o 2 žáky. (přibližný příklad-1 cizinec ve třídě-max. počet žáků 28)

Školský zákon zná jediné kritérium a tím je přednostní přijetí podle školského obvodu. Přijímání dětí podle sociální situace , pracoviště rodičů ,vzdálenosti od školy, sourozenců, testování ,pořadí příchodu k zápisu aj.,je hodnoceno jako možný různý stupeň diskriminace vůči jiné skupině.

O losování bude pořízen protokol a bude zveřejněn. Celkové seznamy přijatých žáků budou na nástěnce školy a na webu ve středu 12. 4. 2017.

Rodičům přijatých žáků se vyrozumění neposílá, nepřijatým bude zasláno.

Odklad povinné školní docházky

Rodiče mohou ředitele kterékoli školy (nejlépe spádové) požádat o odklad povinné školní docházky.

Žádost je třeba podpořit vyjádřením:

1. Odborného lékaře
  2. Školského poradenského pracoviště

Bývá výhodné obstarat si dříve potvrzení lékaře, a toto pak oznámit ve školském poradenském zařízení při žádosti o vyjádření, kde lékařskou zprávu pak většinou podpoří ve zrychleném řízení. S ohledem na nutnost vřazení dítěte s odkladem, do mateřské školy či přípravné třídy, je nanejvýš výhodné spěchat a mít žádost i potvrzení přímo u zápisu (4. a 5. 4.) nebo, co nejdříve po něm. Dítě se žádostí o odklad (vč. doporučení) v daném roce k zápisu nemusí, věc lze řešit jen mezi rodičem a ředitelem školy. K zápisu pak přichází až po odkladu.

Zápis: 4. a 5. 4. od 14 do 18 hodin (na pořadí příchodu nezáleží)

12. 4. – zveřejnění kódů přijatých a nepřijatých

13. 4. – odeslání zamítavých rozhodnutí

Školské poradenské pracoviště:

PPP -  Lucemburská 40, Praha 3 – Mgr. Majerová. Tel.: 222 717 193

Žádost o přijetí do 1.roč. (.doc)

V Praze 7.4.2017                                                                       Václav Havelka

Datum:
Středa, 5. Duben 2017 -