Informace k týdnu od 22.11.

Milí rodiče,

dnes jsme opět zahájili týden testem. Všechny děti jsou negativní.

Ve třídě by děti měly mít zelené desky na košilky (euroobaly) na prvouku, které dostaly na začátku školního roku. Většina dětí je má ale doma a ne ve škole. Do desek dáváme různé práce z prvouky. Nepracujeme jen v učebnici. Teď děláme rodinu, a tak bych požádala o fotografie vaší rodiny a dětí, jak byly malé. Fotografie samozřejmě vrátím. Fotografie si s dětmi prohlédneme, pobavíme se nad nimi a budeme hádat, kdo je kdo.

Tento týden už budeme pracovat na vánočních tématech. Jak jsem již říkala, ať si děti donesou jedno nebo dvě kolečka sušeného pomeranče (ve škole jsem nakrájela jablka) a celou skořici.

Každý pátek máme čtenářskou dílnu. Děti si nosí svou knihu a čtou si z ní. Pak si o přečteném textu vyprávíme a děti se seznamují s dalšími knihami a získávají inspiraci k dalšímu čtení.

Učivo:

Čj – slova souznačná( synonyma), slova nadřazená a podřazená a souřadná

Str. 25,26, pracovní listy

Písanka – 25,26

Čítanka – str.40,41, báseň Vločky str.43

M – počítání s přechodem přes desítku str.26,27

Geometrie – úsečka str.46,47,48

Pr – rodina – rodokmen uprostřed učebnice

Dnes jsme začali synonyma a počítání přes desítku. Zítra budeme pokračovat. Až tak ve středu začneme se slovy nadřazenými.

Krásný týden

Zuzana Mudrochová