další zpráva 7.9. - 10.9.2021

Milé děti a rodiče,

Tak nám ta kouzelnická třída moc dlouho nevydržela, ale snad to nebude trvat dlouho a opět se potkáme v 2.A. Tento týden a příští se opět bude setkávat online. Z loňského roku to již máme natrénované, a tak to snad společně zvládneme. Vysílat začnu od zítřka 8.9 do 20.9. (pondělí). V úterý 21.9. bychom se pak měli setkat opět ve škole. Pokud se děti nebudou cítit dobře, tak mi napište a z online hodiny je omluvím. Je možné, že každý bude mít trochu jiný průběh.

Ponechám opět 4 skupiny od pondělí do pátku. Protože bychom měli mít jasný konec online, tak to nebudu zbytečně komplikovat a budeme se pořád stejně scházet každý den. Angličtinu vypustíme, protože se děti s paní učitelkami stejně neznají. Když tak sledujte stránky aj pro 2.třídy.

4.skupiny (pozvánky pošlu), pokud někdo bude potřebovat změnu, pište, volejte

1.skupina – 9.00 – 9.30 – Begun, Vízková, Mejdrechová, Hübnerová, Dopitová, Wanke, Schejbal

2.skupina – 9.30 – 10.00 – Dvorský, Hájek, Kryšpínová, Turynová, Kaločová, Hanzálek

3.skupina – 10.00 – 10.30 – Harmáčková, Hájková, Pirk, Vávrová, Dušková, Buřič, Saksun

4.skupina – 10.30 – 11.00 – Novák, Vaněčková, Klímová, Mikešová, Šolc, Chlumský

11.00 – 12.00 – případné konzultace

Pondělí – český jazyk

Úterý – matematika

Středa – prvouka

Čtvrtek – psaní

Pátek – čtení

Děti by měly mít pracovní sešity doma. Napíšu vždy práci na celý týden a bude na vás, kdy se do toho pustíte. Budeme pouze opakovat, až se vrátíme, tak se pustíme do nových věcí.

Nemáme tabulky a některé knihy, protože zůstaly ve třídě, tak si poradím trochu jinak. Prosím, vyberte si s dětmi nějakou knihu, která je bude bavit a pokuste se vždy chvíli číst. Knihy si také v rámci čtení představíme při páteční hodině.

Pracovní sešity

Písanka -str.1 – pokud půjde, řekněte dětem nějaké písmenko, ať ho vyhledají a obtáhnou malé i velké psací, mohou také vymyslet slovo, které začíná  na zadané písmeno

Písanka – str.2 – procvičování malého psacího l a e, děti si přečtou básničku lev a podtrhnou všechna l, pak básničku emu a v ní podtrhnou všechna e

Český jazyk 1 (velký žlutý) – str.1/ cv.1 – přečíst si básničku + úkoly a,b, cv.2 – rébusy, cv.3

str.2/ cv.4,5,6,7 (kdyby bylo potřeba, tak na konci sešitu je klíč)

Matematika – str.1/cv.1,2,3,4 (u cvičení 3 zkuste nechat děti přečíst zadání, zda pochopí)

str.2/5, 6,7 – snad nebude problém se zadáním

To je v pracovních sešitech vše, týden se nám zkrátil a určitě řešíte další věci ohledně hlídání, práce a tak.

Třídní schůzky možná v naší třídě proběhnou online. Dám vám včas vědět. Držme se.

Mirka opět dálková učitelka